Nasze propozycje: - mini zoo w Lisznej - kolejka wąskotorowa w Majdanie - szlaki rowerowe w Uhercach Minerlanych - Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Minerlanych - Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem - Wieża widokowa na jeleniowatym w Mucznem - Torfowiska w Tarnawie - Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie - Skansen w Sanoku - Muzeum w Sanoku - Zapora w Solinie - przejażdżka statkiem po jeziorze solińskim
SYLWIA SZCZYRA
SYLWIA SZCZYRA
Bieszczady w siodle
Bieszczady to nie tylko piesze wędrówki, jest wiele miejsc, gdzie można skorzystać z jazdy konnej.
Piękną tradycją związaną z końmi jest "Powojenny Targ Koński", który odbywa się w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Impreza ta rozpoczyna się uroczystą paradą oraz pokazami umiejętności koni i jeźdźców.
Obecnie nie handluje się już końmi, ale można zakupić przepiękne rękodzieło bieszczadzkich twórców.
SYLWIA SZCZYRA
SYLWIA SZCZYRA
Turystyka rowerowa
SYLWIA SZCZYRA
Bieszczady odnalezione
Trasa prowadzi wzdłuż rzeki Wetlinki, poprzez tereny nieistniejących wsi Jaworzec, Łuch i Zawój, drogą między Kalnicą i Polankami.
Wzdłuż całej trasy rozstawione są tablice informujące gdzie rozpoczynały się i kończyły wsie, wskazujące drogę do miejscowości po cerkwiach i cmentarzach.
SYLWIA SZCZYRA
SYLWIA SZCZYRA
Bieszczady to nie tylko góry
Gdy nogi odrobinę się zmęczą po górskich wędrówkach, a natura dalej wzywa, można wędrować nizinnie.
Miejscami godnymi polecenia są: - Rezerwat Sine Wiry - Cerkiew w Łopience - jeziorka Duszatyńskie (koniecznie jesienią) - wodospad Szepit na Hylatym - Bieszczady odnalezione - zwiedzanie cerkwi (Smolnik, Hmiel, Bystre, Michnowoiec, Czarna Żłobek Rabe, Hoszów, Równica). - Grób Hrabiny w Siankach oraz źródła Sanu - zapomniane wsie Balnica, Caryńskie, Trywolne - Bacówka pod Małą Rawką - Otoczarnia w Bukowcu - Ścieżka dydaktyczna Dziki Hon.
SYLWIA SZCZYRA
SYLWIA SZCZYRA
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgoda